Вы отложили “BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.5mm KE325M845” в свою корзину. Просмотр корзины
Sold out
Click to enlarge
Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84mm KE325M84
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Wiseco forged pistons 87.25mm CR 11.1:1 KE126M8725 €1,230.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP €801.89
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84mm KE325M84
Нет в наличии
Bore size
84.00mm
Stroke
89.60mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.2:1
Dome volume (CC)
-7.3cm3
Compression height (CH)
28.32mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
BMW E46, E39 – 3.0 24V (M54B30)