Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Wiseco forged pistons 87.25mm CR 11.1:1 KE126M8725 €1,230.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP €801.89
BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95
Нет в наличии
Bore size
95.00mm
Stroke
90.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
10.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.5:1
Dome volume (CC)
-19cm3
Compression height (CH)
30.66mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous
Fits for
BMW E34 M5 – 3.8 24V (S38B38)