Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Lancia Delta 2.0 16V Turbo Athena MLS cylinder head gasket 87x1.6mm 338397R €209.00
Back to products
Opel 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1.9mm 338318R €158.40
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Нет в наличии
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 338 series multilayer steel (MLS) cylinder head gasket.
The gaskets are assembled from 2-5 layers of high quality stainless and spring steels.
Part number 338317R
Gasket thickness: 1.30mm
Bore size: 87.50mm
Part number starting with 338
Athena advantages
Optimized radius embossing shape
Advanced stopper technology
Coating technology
Kojuvedu
Похожие товары
Sold out
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 83×1.35mm 338253R
Athena Racing head gaskets
Подробнее
BMW 2.5 2.7 M20 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 85.5x2mm 330015R
В корзину
Lancia Delta Integrale 2.0 16V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 85.5×1.8mm 330039R
В корзину
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 4G63 Athena MLS cylinder head gasket 87.3×1.3mm 338018R
Nissan GT-R 3.8 VR38DETT Athena Cooper ring cylinder head gasket set 96.5x1mm 330087R & 330088R
Opel 2.0 Z20LEH/XEV X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338058R
Subaru BRZ / Toyota GT86 2.0 FA20 Athena MLS cylinder head gasket set 89.5×0.95mm 338491R + 338492R
VW 1.8 2.0 16V KR PL ABF Cooper ring head gasket 83.5×1.6mm