Esileht KOLVID Wiseco pistons Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 95.75mm CR 8.5 KE230M9575
BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95 €1,230.89
Back to products
Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91.5mm KE103M915AP €801.90
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 95.75mm CR 8.5 KE230M9575
Laost otsas
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
95.75mm
Stroke
80.25mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
Dome volume (CC)
-10cm3
Compression height (CH)
38.90mm
Pin diameter
22mm