Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Похожие товары
BMW 2.5 2.8 3.0 M54 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.5mm 330022R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Lancia Delta Integrale 2.0 16V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 85.5×1.8mm 330039R
В корзину
Mitsubishi EVO 4-9 4G63 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 87.5×1.25mm 330042R
Nissan GT-R 3.8 VR38DETT Athena Cooper ring cylinder head gasket set 100.5x1mm 330067R & 330068R
Opel / Vauxhall 2.0 Z20LEH X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.15mm 338060R
Opel 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.9mm 338318R
Opel 2.0 Z20LEH/XEV X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338058R
Sold out
VAG 1.8T 20V Cooper Ring cylinder head gasket 83×1.6mm