Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Похожие товары
Audi 2.2T 20V AAN 3B Athena Cooper Ring cylinder head gasket 82×1.6mm 330048R
Athena Racing head gaskets
В корзину
BMW 2.5 2.8 3.0 M54 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.5mm 330022R
В корзину
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 4G63 Athena MLS cylinder head gasket 87.3×1.3mm 338018R
Nissan GT-R 3.8 VR38DETT Athena MLS cylinder head gasket set 100.5×0.95mm 338406R & 338407R
Sold out
Opel / Vauxhall 2.0 16V Z20LEH/XEV X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.9mm 338260R
Подробнее
Opel / Vauxhall 2.0 Z20LEH X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.15mm 338060R
Subaru BRZ / Toyota GT86 2.0 FA20 Athena MLS cylinder head gasket set 89.5×0.95mm 338491R + 338492R
Sold out
VAG 1.8T 20V Cooper Ring cylinder head gasket 83×1.6mm