Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Похожие товары
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 82×1.35mm 338463R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Audi S2 RS2 2.2T 20V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 83.5×1.6mm 330047R
В корзину
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 4G63 Athena MLS cylinder head gasket 87.3×1.3mm 338018R
Mitsubishi EVO III 2.0 4G63 Athena head gasket 86.5×1.3mm 330058R
Nissan GT-R 3.8 VR38DETT Athena Cooper ring cylinder head gasket set 96.5x1mm 330087R & 330088R
Nissan GT-R 3.8 VR38DETT Athena MLS cylinder head gasket set 100.5×0.95mm 338406R & 338407R
Opel 2.0 Z20LEH/XEV X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338058R
VW 1.8 2.0 16V KR PL ABF Cooper ring head gasket 83.5×1.6mm