Esileht KOLVID Wiseco pistons BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP €1,230.89
Back to products
Audi / VW 1.8T 20V Wiseco pistons CR 8.5 82mm K563M82AP €911.90
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
84.25mm
Stroke
89.60mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.2:1
Dome volume (CC)
-7.3cm3
Compression height (CH)
28.32mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
BMW E46, E39 – 3.0 24V (M54B30)
Kojuvedu
Seotud tooted
Sold out
Audi S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V Wiseco Pistons CR 8.1 81.50mm KE295M815AP
Wiseco pistons
Product detailed specification Bore size 81.50mm Stroke 86.40mm Wiseco compression ratio (CR) 8.1:1 OEM compression ratio (CR) 9.3:1 Dome volume
Loe edasi
Sold out
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84mm KE325M84
Wiseco pistons
Product detailed specification Bore size 84.00mm Stroke 89.60mm Wiseco compression ratio (CR) 9.0:1 OEM compression ratio (CR) 10.2:1 Dome volume