Esileht TIHENDID Athena Racing head gaskets Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Lancia Delta 2.0 16V Turbo Athena MLS cylinder head gasket 87x1.6mm 338397R €209.00
Back to products
Opel 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1.9mm 338318R €158.40
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Laost otsas
Kategooria: Athena Racing head gaskets
Kirjeldus
Athena Racing 338 series multilayer steel (MLS) cylinder head gasket.
The gaskets are assembled from 2-5 layers of high quality stainless and spring steels.
Part number 338317R
Gasket thickness: 1.30mm
Bore size: 87.50mm
Part number starting with 338
Athena advantages
Optimized radius embossing shape
Advanced stopper technology
Coating technology
Kojuvedu
Seotud tooted
Sold out
ATHENA RACING CYLINDER HEAD GASKET SET FOR BMW M5 F10 V8 N63 S63 330073R
Athena Racing head gaskets
Loe edasi
Sold out
BMW 1.8 16V M42 Athena MLS cylinder head gasket 87×1.6mm 338287R
Athena Racing head gaskets
Loe edasi
BMW 3.5 M30 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 93.1x2mm 330016R
Lisa korvi
Fiat 1.4 Turbo 146 A8.000 Athena MLS cylinder head gasket 82.5×1.3mm 338006R
Lisa korvi
Ford Cosworth 2.0 YB Athena MLS cylinder head gasket 93.5×1.3mm 338041R
Ford Focus ST 2.5T 20V, Volvo B5254T Athena MLS cylinder head gasket 83×1.2mm 338284R
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 4G63 Athena MLS cylinder head gasket 85.3×1.3mm 338016R
Toyota 2.0 3S-GE Athena MLS cylinder head gasket 87×1.3mm 338326R