Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Похожие товары
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 82×1.35mm 338463R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Audi 2.2T 20V AAN 3B Athena Cooper Ring cylinder head gasket 82×1.6mm 330048R
В корзину
BMW 2.5 2.8 3.0 M54 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.5mm 330022R
Lancia Delta Integrale 2.0 16V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 85.5×1.8mm 330039R
Nissan 2.5 2.6 RB25 RB26 Athena MLS cylinder head gasket 87×1.5mm 338414R
Nissan GT-R 3.8 VR38DETT Athena Cooper ring cylinder head gasket set 100.5x1mm 330067R & 330068R
Sold out
Opel / Vauxhall 2.0 16V Z20LEH/XEV X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.9mm 338260R
Подробнее
Subaru BRZ / Toyota GT86 2.0 FA20 Athena MLS cylinder head gasket set 89.5×0.95mm 338491R + 338492R