Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Похожие товары
Audi S2 RS2 2.2T 20V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 83.5×1.6mm 330047R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Sold out
Audi/VW 2.0 TFSI EA113 Athena cylinder head gasket 84×0.85mm 338486R
Подробнее
BMW 2.0 2.5 M50 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 87x2mm 330014R
В корзину
Lancia Delta Integrale 2.0 16V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 85.5×1.8mm 330039R
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 4G63 Athena MLS cylinder head gasket 87.3×1.3mm 338018R
Nissan 2.5 2.6 RB25 RB26 Athena MLS cylinder head gasket 87×1.5mm 338414R
Opel / Vauxhall 2.0 Z20LEH X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.15mm 338060R