Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Похожие товары
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 82×1.35mm 338463R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Sold out
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 83×1.35mm 338253R
Подробнее
Audi S2 RS2 2.2T 20V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 83.5×1.6mm 330047R
В корзину
Sold out
Audi/VW 2.0 TFSI EA113 Athena cylinder head gasket 84×0.85mm 338486R
Подробнее
BMW 2.0 2.5 M50 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 87x2mm 330014R
Mitsubishi EVO III 2.0 4G63 Athena head gasket 86.5×1.3mm 330058R
Nissan 2.5 2.6 RB25 RB26 Athena MLS cylinder head gasket 87×1.5mm 338414R
Opel / Vauxhall 2.0 Z20LEH X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.15mm 338060R